נוסטלגיה

נוסטלגיה

גני אירועים בשרון הם אולי המצאה מודרנית. גני אירועים בשרון הם מאפיין, ייתכן, של התרבות הישראלית של הדור האחרון. אבל אין זה אומר שאין בהם משהו מהעבר. גני אירועים בשרון יכולים להביא עימם ניחוח מאד מיוחד של ארץ ישראל הישנה והטובה, של העבר הרחוק שנשאר מאחורינו, שריד לאתמול שלא אבד לנו ואם רק נרצה ונחכה לו נמצא אותו מחכה לנו שנחזור אליו והוא אלינו.

אנשים אולי לא מודעים לכך, אבל אחד מהדברים שקוסמים לנו יותר מכל כשאנו חושבים על גני אירועים בשרון הוא שהשרון מבטא עבורנו, בתת המודע הקולקטיבי, את הארץ שהייתה פה פעם ואלי אבדה לנו. למעשה זוהי סיבה מאד חשובה לפופולאריות של גני אירועים בשרון. כשאנו מארגנים אירוע בתוך גני אירועים בשרון אנחנו בעצם רוצים להתחבר אל ארץ ישראל של פעם שאין מקום שמזכיר לנו אותה כמו השרון. גני אירועים בשרון מציעים לנו את הנוף המיוחד הזה של בוסתנים ושדות, של גבעות ונחלים קטנים, של ים ושל שמיים; כל הדברים שאליהם אנחנו עורגים, שעליהם גדלנו ואליהם אנחנו מתגעגעים.

אומרים שנוסטלגיה היא הגעגוע למקום שבו מעולם לא היינו. אבל גני אירועים בשרון מוכיחים שאין זה נכון. השרון שומר על מה שנותר מהארץ של פעם. כאשר אנחנו באים אל גני אירועים בשרון אנחנו באים אל הנופים שעליהם גדלנו. גני אירועים בשרון מאפשרים לבעלי השמחה לחבר את הרגע המרגש והחשוב עם העבר הזה.

חתונה היא ביטוי לקשר בין הדורות, לשימור המסורת והעברתה מדור לדור. כאשר בני זוג מתחתנים הם מבטאים את הרצון שלהם לשמור ולשמר את הקשר המיוחד והבלתי ניתן לניתוק עם העבר. גני אירועים בשרון מעניקים ערך ומשמעות מיוחדת לרצון הזה. עריכת חתונה בתוך גני אירועים בשרון מחברת את החתונה עם העבר של העם, עם הקשר לאדמה ולרוח שעוברת מדור לדור. בני הזוג מבטאים את הרצון שלהם בשמירה על השרשרת הבלתי ניתקת בין העבר שלנו והעתיד שלנו על-ידי עריכת החתונה במקום שמבטא היטב את הקשר בין העבר לעתיד: גני אירועים בשרון.

היסוד המודרני של גני אירועים בשרון ברור. גני אירועים החליפו את המקומות שבהם נערכו בעבר חתונות: בבית, באולם, ברחוב וכן הלאה. גני אירועים הם רעיון מודרני שמבוסס על חשיבה של הדורות האחרונים. גני אירועים בשרון משלבים את החשיבה המודרנית שעומדת בבסיס של גני אירועים עם הבסיס העתיק של האדמה ושל המסורת. השרון, הנוף שמקיף את החתונה, המקום שאליו היא נשקפת, התפאורה שלה, מבטא יותר מכל מקום אחר את הקשר שיש לנו עם הדורות הקודמים שבאו אל הארץ הזו והפריחו אותה. נדמה שאין מקום שיכול לבטא בצורה כל-כך טובה וכל-כך שלמה את הקשר בין המודרני לעתיק, את הדיאלקטיקה בין ישן וחדש, את החיבור בין האתמול והמחר שמתרחש היום, בכל רגע, ומעל לכל ברגע של החתונה.

הערך הסימבולי של החתונה חשוב מאד להבנה כדי שנוכל לחוות את האירוע החשוב הזה במלוא משמעותו והדרו. המיקום של האירוע הזה בהקשר הנכון מבחינה גיאוגרפית ועל זמנית מעלה את האירוע שלנו לפסגות של משמעות נשגבת.

מאמרים מומלצים:

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s